Simple Popup Blocks (8.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: Center
it: Centro

en: Manage
it: Gestisci

en: Width
it: Larghezza

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Bottom left
it: In basso a sinistra

en: Automatic
it: Automatico

en: Top center
it: Centro in alto
