Simple Popup Blocks (8.x-2.0-beta1) - en to cy translation catalogue (6 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Edit
cy: Golygu

en: Width
cy: Lled

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad
