Simple Popup Blocks (8.x-3.1) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Edit
ja: 編集

en: Center
ja: 中央

en: Manage
ja: 管理

en: Layout
ja: レイアウト

en: Width
ja: 幅

en: Media
ja: メディア

en: here
ja: こちら

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Note
ja: 注意

en: Top left
ja: 左上

en: Bottom left
ja: ボトム 左

en: Automatic
ja: 自動

en: Overlay
ja: オーバーレイ

en: Choose layout
ja: レイアウトの選択

en: About
ja: アバウト

en: Top center
ja: トップ 中央
