Simple realestate profile (1.0.1) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Read more
id: Selengkapnya

en: Search
id: Pencarian

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Page
id: Halaman

en: Location
id: Lokasi

en: Price
id: Harga

en: Send
id: Kirim

en: View all
id: Lihat Semua

en: month
id: bulan

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Main content
id: Konten utama

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: First page
id: Halaman pertama

en: Go to page @key
id: Buka halaman @key
