Simple XML sitemap (4.1.6) - en to fr translation catalogue (68 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: disabled
fr: désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Priority
fr: Priorité

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: default
fr: défaut

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Views
fr: Vues

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: Custom links
fr: Liens personnalisés

en: Display
fr: Affichage

en: Advanced settings
fr: Paramètres avancés

en: never
fr: jamais

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Configure
fr: Configurer

en: Never
fr: Jamais

en: Submission URL
fr: URL de soumission

en: Random
fr: Au hasard

en: Search engine
fr: Moteur de recherche

en: Caption
fr: Légende

en: Engines
fr: Moteurs

en: Excluded
fr: Exclu

en: Base URL
fr: URL de base

en: Search engines
fr: Moteurs de recherche

en: pending
fr: en attente

en: daily
fr: journalier

en: weekly
fr: hebdomadaire

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: yearly
fr: annuel

en: monthly
fr: mensuel

en: Variants
fr: Variantes

en: Language settings
fr: Paramètres de langue

en: Last modification date
fr: Date de la dernière modification

en: Administrative description
fr: Description pour l'administration

en: Change frequency
fr: Fréquence de changement

en: Sitemap file
fr: Fichier de la carte du site.

en: Number of sitemaps in this index
fr: Nombre de cartes du site dans cet index

en: Sitemap URL
fr: URL de la carte du site

en: Number of URLs in this sitemap
fr: Nombre d'URL dans cette carte du site

en: URL location
fr: Emplacement de l'URL

en: Entities
fr: Entités

en: Default base URL
fr: URL de base par défaut

en: Translation set
fr: Jeu de traduction

en: - Not specified -
fr: - Non spécifié -

en: Exclude duplicate links
fr: Exclure les liens en double

en: Skip non-existent translations
fr: Ignorer les traductions inexistantes

en: Enabled entity types
fr: Types d'entités activés

en: There are no @label yet.
fr: Il n'y a pas encore de @label.

en: Include images
fr: Inclure les images

en: The sitemap will be generated according to this interval.
fr: Le plan de site sera généré selon cet intervalle.

en: There will be no links generated for languages checked here.
fr: Aucun lien ne sera généré pour les langues cochées ici.

en: Sitemap variants
fr: Variantes du plan du site

en: Rebuild queue
fr: Reconstruire la file d'attente

en: There are no items to be indexed.
fr: Il n'y a pas d'éléments à indexer.

en: Default hreflang
fr: hreflang par défaut

en: Rebuild queue & generate
fr: Reconstruire la file d'attente et générer
