Simple Style Guide (2.0.0) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Description
de: Beschreibung

en: Weight
de: Gewichtung

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: table
de: Tabelle

en: Pattern
de: Muster

en: text
de: Text

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Color Palette
de: Farbpalette

en: About
de: Über

en: TODO
de: Aufgabe

en: Patterns
de: Muster

en: forms
de: Formulare

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: A description for the menu entry
de: Eine Beschreibung des Menüeintrags

en: alerts
de: Alarm-Meldungen

en: blockquote
de: Blockzitat
