Simple Style Guide (2.0.2) - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Description
da: Beskrivelse

en: File
da: Fil

en: Date
da: Dato

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: table
da: tabel

en: Textfield
da: Tekstfelt

en: Pattern
da: Mønster

en: text
da: tekst

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Select list
da: Valgliste

en: About
da: Om

en: Radios
da: Radioknapper

en: Patterns
da: Mønstre

en: forms
da: formularer

en: Fieldset
da: Feltgruppe

en: Checkboxes
da: Afkrydsningsfelter

en: Textarea
da: Tekstområde
