Simple Style Guide (2.0.2) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Description
fa: توضیحات

en: File
fa: فایل

en: Date
fa: تاریخ

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: ID
fa: شناسه

en: table
fa: جدول

en: Textfield
fa: فیلد متنی

en: Pattern
fa: الگو

en: text
fa: متن

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Select list
fa: فهرست انتخاب

en: About
fa: درباره

en: Patterns
fa: الگوها

en: Fieldset
fa: مجموعه فیلد
