Simple Style Guide (2.0.2) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Description
pt: Descrição

en: File
pt: Ficheiro

en: Date
pt: Data

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Preview
pt: Pré-visualização

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Pattern
pt: Padrão

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: About
pt: Sobre
