Simple Style Guide (2.0.1) - en to hu translation catalogue (27 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Description
hu: Leírás

en: File
hu: Fájl

en: Date
hu: Dátum

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: ID
hu: Azonosító

en: Textfield
hu: Szövegmező

en: Pattern
hu: Minta

en: text
hu: szöveg

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Color Palette
hu: Színpaletta

en: About
hu: Leírás

en: Radios
hu: Választógombok

en: Patterns
hu: Minták

en: forms
hu: űrlapok

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: Checkboxes
hu: Jelölőnégyzetek

en: Textarea
hu: Szövegdoboz

en: lists
hu: listák

en: breadcrumbs
hu: morzsák

en: alerts
hu: riasztások
