Simple Style Guide (2.0.1) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Description
id: Deskripsi

en: Date
id: Tanggal

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Pratinjau

en: Textfield
id: Bidang isian teks

en: Pattern
id: Pola

en: text
id: teks

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Select list
id: Daftar pilihan

en: About
id: Tentang

en: Radios
id: Radio

en: Patterns
id: Pola
