Simple Style Guide (2.0.1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Description
it: Descrizione

en: Date
it: Data

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: table
it: tabella

en: Textfield
it: Campo testo

en: Pattern
it: Modello

en: text
it: testo

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Select list
it: Elenco di selezione

en: About
it: Informazioni

en: Radios
it: Pulsanti di opzione

en: Patterns
it: Pattern

en: Fieldset
it: Riquadro

en: Textarea
it: Area di testo
