Simple Style Guide (8.x-1.3) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: File
de: Datei

en: Date
de: Datum

en: Password
de: Passwort

en: Label
de: Beschriftung

en: Preview
de: Vorschau

en: Textfield
de: Textfeld

en: Pattern
de: Muster

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Select list
de: Auswahlliste

en: Color Palette
de: Farbpalette

en: About
de: Über

en: Radios
de: Optionsfelder

en: TODO
de: Aufgabe

en: Fieldset
de: Feldgruppe

en: Checkboxes
de: Kontrollkästchen

en: Textarea
de: Textbereich

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: A description for the menu entry
de: Eine Beschreibung des Menüeintrags
