Simple Style Guide (8.x-1.3) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: File
pt: Arquivo

en: Date
pt: Data

en: Password
pt: Senha

en: Label
pt: Rótulo

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Pattern
pt: Padrão

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: About
pt: Sobre

en: Radios
pt: Rádios

en: Fieldset
pt: Conjunto de campos

en: Textarea
pt: Caixa de texto

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.

en: A description for the menu entry
pt: Uma descrição para a entrada de menu
