Simple Style Guide (8.x-1.6) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: File
nl: Bestand

en: Date
nl: Datum

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Textfield
nl: Tekstveld

en: Pattern
nl: Patroon

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Select list
nl: Selectielijst

en: About
nl: Over

en: Radios
nl: Keuzerondjes

en: TODO
nl: TE DOEN

en: Fieldset
nl: Veldengroep

en: Checkboxes
nl: Keuzevakjes

en: Textarea
nl: Tekstvlak

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.
