Simple Feedback Survey (4.0.0-beta2) - en to nl translation catalogue (46 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Export
nl: Exporteren

en: View
nl: Weergeven

en: Display
nl: Weergeven

en: Options
nl: Opties

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Question
nl: Vraag

en: Answer
nl: Antwoord

en: Submitted
nl: Ingediend

en: Desc
nl: Aflopend

en: General
nl: Algemeen

en: Other
nl: Andere

en: IP Address
nl: IP-adres

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Delay
nl: Vertraging

en: Survey
nl: Enquête

en: Input Type
nl: Invoertype

en: %label has been deleted.
nl: %label is verwijderd.

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Base path
nl: Basispad

en: Questions
nl: Vragen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Language code
nl: Taalcode

en: Data
nl: Gegevens

en: About
nl: Over

en: Autocomplete
nl: Automatisch aanvullen

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Number of Questions
nl: Aantal vragen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Export as CSV
nl: Exporteren als CSV

en: Export to CSV
nl: Exporteren als CSV

en: - Select a value -
nl: - Selecteer een waarde -

en: Asc
nl: Oplopend

en: Entity Reference
nl: Referentie naar een entiteit

en: @name field is required.
nl: @name is een verplicht veld.

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Site Path
nl: Pad van de site
