Simple Feedback Survey (8.x-1.0-rc4) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Description
id: Deskripsi

en: Edit
id: Sunting

en: - None -
id: - Tiada -

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Options
id: Opsi

en: Created
id: Dibuat

en: Question
id: Pertanyaan

en: Other
id: Lainnya

en: IP Address
id: Alamat IP

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Changed
id: Berubah

en: Base path
id: Jalur dasar

en: Questions
id: Soal

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Autocomplete
id: Pelengkapan otomatis

en: Uses
id: Penggunaan

en: - Select a value -
id: - Pilih sebuah nilai -

en: @name field is required.
id: @name field dibutuhkan.
