Simple Feedback Survey (8.x-1.10) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Options
hi: विकल्प

en: Created
hi: निर्मित

en: Question
hi: सवाल

en: Desc
hi: अवरोही

en: Other
hi: अन्य

en: IP Address
hi: IP पता

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Input Type
hi: इनपुट के प्रकार

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Debug
hi: डिबग

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण

en: Uses
hi: उपयोग

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: - Select a value -
hi: - किसी मान का चयन करें -
