Simple Feedback Survey (8.x-1.11) - en to tr translation catalogue (39 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Display Settings
tr: Görüntüleme Ayarları

en: Options
tr: Seçenekler

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Question
tr: Soru

en: Desc
tr: Azalan

en: Other
tr: Diğer

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Delay
tr: Gecikme

en: Input Type
tr: Girdi Türü

en: %label has been deleted.
tr: %label silindi.

en: Changed
tr: Değişti

en: Base path
tr: Ana yol

en: Questions
tr: Sorular

en: Apply
tr: Uygula

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Uses
tr: Kullanım

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: - Select a value -
tr: - Bir değer seçiniz -

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Entity Reference
tr: Varlık Referansı

en: @name field is required.
tr: @name alanı zorunludur.
