Simple Feedback Survey (8.x-1.19) - en to oc translation catalogue (30 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Options
oc: Opcions

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Other
oc: Autre

en: IP Address
oc: Adreça IP

en: Sort by
oc: Triar per

en: Changed
oc: Modificat

en: Base path
oc: Camin de basa

en: Apply
oc: Aplicar

en: Debug
oc: Depuracion

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Uses
oc: Usatges

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: - Select a value -
oc: - Seleccionatz una valor -

en: Master
oc: Maître
