Simple Feedback Survey (8.x-1.25) - en to mr translation catalogue (14 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Edit
mr: संपादन

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: ID
mr: आय डी

en: Options
mr: विकल्प

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Question
mr: प्रश्न

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं
