Simple Feedback Survey (8.x-1.8) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Edit
fr: Modifier

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: Display Settings
fr: Paramètres d'affichage

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Other
fr: Autre

en: IP Address
fr: Adresse IP

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Delay
fr: Délai

en: Survey
fr: Questionnaire

en: Input Type
fr: Type de saisie

en: %label has been deleted.
fr: %label a été supprimé.

en: Changed
fr: Modifié

en: Base path
fr: Chemin de base

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Autocomplete
fr: Autocomplétion

en: Uses
fr: Utilisations

en: Number of Questions
fr: Nombre de questions

en: Enable Debug Mode
fr: Activer le Mode de Débogage

en: Option Value
fr: Valeur de l'option

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: - Select a value -
fr: - Choisir une valeur -

en: @name field is required.
fr: Le champ @name est requis.

en: The question.
fr: La question.

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
