Simple Feedback Survey (8.x-1.27) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Display Settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Options
it: Opzioni

en: Created
it: Creato

en: Question
it: Domanda

en: Desc
it: Disc

en: Other
it: Altro

en: IP Address
it: Indirizzo IP

en: Sort by
it: Ordina per

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Input Type
it: Tipo di inserimento

en: Changed
it: Modificato

en: Base path
it: Percorso di base

en: Questions
it: Domande

en: Apply
it: Applica

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: Uses
it: Usa

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: - Select a value -
it: - Selezionare un valore -

en: Master
it: Principale

en: @name field is required.
it: Il campo @name è obbligatorio.
