Simple Feedback Survey (8.x-2.0-alpha10) - en to hu translation catalogue (48 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Export
hu: Exportálás

en: Label
hu: Címke

en: View
hu: Megtekintés

en: Display
hu: Megjelenítés

en: ID
hu: Azonosító

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Created
hu: Létrehozva

en: Question
hu: Kérdés

en: Submitted
hu: Beküldött

en: Desc
hu: Csökk

en: General
hu: Általános

en: Other
hu: Egyéb

en: IP Address
hu: IP-cím

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Delay
hu: Késleltetés

en: Input Type
hu: Bevitel típusa

en: %label has been deleted.
hu: %label törlése megtörtént.

en: Changed
hu: Módosítva

en: Base path
hu: Bázis útvonal

en: Questions
hu: Kérdések

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Offset
hu: Eltolás

en: Data
hu: Adat

en: About
hu: Leírás

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Uses
hu: Használat

en: Number of Questions
hu: Kérdések száma

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Export as CSV
hu: Exportálás CSV formátumba

en: Date Range
hu: Dátumtartomány

en: - Select a value -
hu: - Érték kiválasztása -

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Entity Reference
hu: Entitáshivatkozás

en: @name field is required.
hu: @name mező szükséges.

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.
