Simple Feedback Survey (8.x-2.0-alpha10) - en to pt translation catalogue (43 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Export
pt: Exportar

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Display
pt: Exibição

en: Options
pt: Opções

en: Created
pt: Criado

en: Question
pt: Pergunta

en: Submitted
pt: Enviado

en: Desc
pt: Decrescente

en: General
pt: Geral

en: Other
pt: Outros

en: IP Address
pt: Endereço IP

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Delay
pt: Atraso

en: Input Type
pt: Tipo de entrada

en: %label has been deleted.
pt: %label foi apagado(a).

en: Changed
pt: Alterado

en: Base path
pt: Caminho base

en: Questions
pt: Questões

en: Apply
pt: Aplicar

en: Debug
pt: Depurar

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Data
pt: Dados

en: About
pt: Sobre

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Uses
pt: Usos

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: - Select a value -
pt: - Selecione um valor -

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
