Simple Feedback Survey (8.x-2.0-alpha14) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Export
fa: استخراج

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Display
fa: نمایش

en: ID
fa: هویت

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Question
fa: سوال

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: General
fa: عمومی

en: Other
fa: ساير

en: IP Address
fa: آدرس IP

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Language code
fa: کد زبان

en: Offset
fa: جابجایی

en: Data
fa: داده

en: About
fa: درباره

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: - Select a value -
fa: - یک مقدار را انتخاب کنید -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Entity Reference
fa: مرجع عنصر
