Simple Feedback Survey (8.x-2.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: - None -
ja: - なし -

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Display
ja: 表示

en: Options
ja: オプション

en: Created
ja: 作成

en: Question
ja: 質問

en: Submitted
ja: 送信済み

en: General
ja: 全般

en: Other
ja: その他

en: IP Address
ja: IPアドレス

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Delay
ja: 遅延

en: Input Type
ja: 入力形式

en: %label has been deleted.
ja: %label を削除しました。

en: Changed
ja: 変更済

en: Base path
ja: ベースパス

en: Questions
ja: 質問

en: Debug
ja: デバッグ

en: Language code
ja: 言語コード

en: Data
ja: データ

en: About
ja: アバウト

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: Uses
ja: 機能

en: Number of Questions
ja: 問題数

en: - Select a value -
ja: - 値を選択してください -

en: @name field is required.
ja: @name フィールドは必須項目です。

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
