Simple Feedback Survey (8.x-2.0-alpha6) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Editați

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afişează

en: Display
ro: Afișaj

en: Options
ro: Opţiuni

en: Created
ro: Creat

en: Question
ro: Întrebare

en: Submitted
ro: Trimis

en: Other
ro: Altele

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Input Type
ro: Tip Intrare

en: Changed
ro: Schimbat

en: Base path
ro: Cale de bază

en: Questions
ro: Întrebări

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Data
ro: Dată

en: About
ro: Despre

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: Uses
ro: Foloseşte

en: - Select a value -
ro: - Selectați o valoare -

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.
