SimpleAds (2.0.10) - en to id translation catalogue (49 entries)

en: Title
id: Judul

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: value
id: nilai

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Groups
id: Grup-grup

en: Group
id: Grup

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Date
id: Tanggal

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: View
id: Lihat

en: Display
id: Tampilan

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Statistics
id: Statistik

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: Date format
id: Format tanggal

en: Group ID
id: ID Grup

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: End Date
id: Tanggal Berakhir

en: General
id: Umum

en: Table
id: Tabel

en: Loop
id: Pengulangan

en: IP Address
id: Alamat IP

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Today
id: Hari ini

en: Reference
id: Referensi

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Values
id: Nilai

en: Offset
id: Letak

en: Dates
id: Tanggal

en: exposed
id: terekspos

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun

en: Responsive
id: Responsif

en: grouped
id: terkelompok
