SimpleAds (2.0.11) - en to fa translation catalogue (52 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: سجل

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: تدوین

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: اعاده

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Display
fa: نمایش

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: Statistics
fa: آمار

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Node
fa: محتوا

en: Active
fa: فعال

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Group name
fa: نام گروه

en: General
fa: عمومی

en: Table
fa: جدول

en: Loop
fa: حلقه

en: IP Address
fa: آدرس IP

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Reference
fa: ارجاع

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Values
fa: مقادیر

en: Offset
fa: جابجایی

en: Dates
fa: تاریخ‌ها

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
