SimpleAds (2.0.12) - en to fr translation catalogue (67 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: value
fr: valeur

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Groups
fr: Groupes

en: Group
fr: Groupe

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Default
fr: Par défaut

en: Insert
fr: Insérer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: View
fr: Voir

en: Display
fr: Affichage

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: Statistics
fr: Statistiques

en: Created
fr: Créé

en: Node
fr: Nœud

en: Active
fr: Actif

en: Date format
fr: Format de date

en: Group ID
fr: ID du groupe

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Start Date
fr: Date de début

en: End Date
fr: Date de fin

en: Inactive
fr: Inactif

en: Group name
fr: Nom du groupe

en: General
fr: Général

en: Advertisement
fr: Publicité

en: Table
fr: Tableau

en: Loop
fr: Boucle

en: Clicks
fr: Clics

en: IP Address
fr: Adresse IP

en: Sort by
fr: Trier par

en: Delay
fr: Délai

en: Today
fr: Aujourd'hui

en: Days
fr: Jours

en: Reference
fr: Référence

en: Changed
fr: Modifié

en: Charts
fr: Histogrammes

en: Apply
fr: Appliquer

en: Add Group
fr: Ajouter un groupe

en: Group description
fr: Description du groupe

en: Values
fr: Valeurs

en: Offset
fr: Décalage

en: Campaigns
fr: Campagnes

en: Campaign
fr: Campagne

en: Click
fr: Clic

en: CTR
fr: Taux de clic

en: Last 30 days
fr: 30 derniers jours

en: exposed
fr: exposé

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Export as CSV
fr: Exporter en CSV

en: No data available
fr: Aucune donnée disponible

en: Master
fr: Principal

en: Responsive
fr: Adaptatif

en: grouped
fr: groupés

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
