SimpleAds (2.0.12) - en to ja translation catalogue (68 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: value
ja: 値

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Groups
ja: グループ

en: Group
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: View
ja: ビュー

en: Display
ja: 表示

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Statistics
ja: 統計

en: Created
ja: 作成

en: Node
ja: ノード

en: Active
ja: アクティブ

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Group ID
ja: グループID

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Start Date
ja: 開始日

en: End Date
ja: 終了日

en: Desc
ja: 降順

en: Group name
ja: グループ名

en: General
ja: 全般

en: Advertisement
ja: 広告

en: Table
ja: テーブル

en: Loop
ja: ループ

en: Clicks
ja: クリック

en: IP Address
ja: IPアドレス

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Delay
ja: 遅延

en: Today
ja: 今日

en: Days
ja: 日

en: Reference
ja: 参照

en: Changed
ja: 変更済

en: Charts
ja: チャート

en: Apply
ja: 適用

en: Add Group
ja: グループを追加

en: Group description
ja: グループの説明

en: Values
ja: 値

en: Offset
ja: オフセット

en: Impressions
ja: 表示

en: Dates
ja: 日付

en: exposed
ja: 表示

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Export as CSV
ja: CSVとしてエクスポート

en: No data available
ja: 利用可能なデータがありません

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Responsive
ja: レスポンシブ

en: grouped
ja: グループ化

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
