Simple AVS (1.0.5) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Text color
it: Colore del testo

en: Appearance
it: Aspetto

en: Overlay color
it: Colore sfumatura

en: Overlay opacity
it: Opacità sfumatura

en: Button text
it: Testo del bottone

en: Confirmation message
it: Messaggio di conferma

en: Date of birth
it: Data di nascita
