SimpleBlog (2.0.0) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: Image
pt: Imagem

en: Help
pt: Ajuda

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Banner
pt: Faixa

en: Copyright
pt: Direitos de autor

en: Highlighted
pt: Destacado
