SimpleBlog (8.x-1.2) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Content
fa: محتوا

en: Image
fa: تصویر

en: Help
fa: راهنما

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Copyright
fa: حق تالیف

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
