Simplenews (3.0.0-beta2) - en to th translation catalogue (51 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: E-mail
th: อีเมล

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Subscribers
th: ผู้สมัคร

en: List
th: ดูลิสต์

en: Unsubscribe
th: ยกเลิกการเป็นสมาชิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Priority
th: ลำดับความสำคัญ

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Test
th: นัดหมายเพื่อทดลองสินค้า

en: Message
th: ข้อความ

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Export
th: ส่งออก

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: High
th: สูง

en: Low
th: ต่ำ

en: Access
th: การเข้าถึง

en: Format
th: รูปแบบ

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: Issue
th: เล่มปี

en: Email
th: อีเมล

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: 1 day | @count days
th[0]: 1 วัน
th[1]: @count วัน

en: Recipients
th: ผู้รับ

en: Unlimited
th: ไม่จำกัด

en: Send
th: ส่ง

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: City
th: จังหวัด

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Select list
th: รายการที่เลือก

en: Configure permissions
th: กำหนดสิทธิ์ของผู้ใช้

en: 1 week | @count weeks
th[0]: 1 สัปดาห์
th[1]: @count สัปดาห์

en: Account
th: บัญชีผู้ใช้

en: Data
th: ข้อมูล

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Preferred language
th: ภาษาที่ต้องการ

en: Operations links
th: ลิงค์สำหรับการปฏิบัติการ

en: Customization
th: การปรับแต่ง

en: @name field is required.
th: @name ยังไม่ทำรายการนี้

en: Node operations bulk form
th: การดำเนินการของโหนดจำนวนมาก
