Simplenews (8.x-1.0-alpha1) - en to ps translation catalogue (43 entries)

en: Status
ps: حالت

en: E-mail
ps: بریښنالیک

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Content
ps: منځپانګه

en: Username
ps: کارن نوم

en: Subject
ps: موضوع

en: Confirm
ps: تاييد

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Edit
ps: سمون

en: None
ps: هېڅ يو

en: Message
ps: پيغام

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Export
ps: بهرول

en: Preview
ps: مخليد

en: Default
ps: تلواله

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: High
ps: لوړ

en: Low
ps: ټيټ

en: Add
ps: زیاتول

en: Format
ps: بڼه

en: Mail
ps: بریښنالیک

en: User
ps: غړی

en: Email
ps: بریښنالیک

en: Error
ps: تیروتنه

en: Active
ps: فعال

en: Add content
ps: منځپانګه زیاتول

en: 1 day | @count days
ps[0]: ۱ ورځ
ps[1]: @count ورځې

en: Never
ps: هيڅکله

en: Configuration
ps: سازول

en: Log in
ps: ننوتون

en: Cache
ps: پټياد

en: Hidden
ps: پټ

en: Are you sure you want to delete %name?
ps: تاسو ډاډه یاست په ړنګول د %name؟

en: Source
ps: سرچينه

en: Apply
ps: تطبيقول

en: 1 week | @count weeks
ps[0]: ۱ اونی
ps[1]: @count اونی

en: User language
ps: غړي ژبه
