Simplenews (8.x-1.0-beta1) - en to ca translation catalogue (217 entries)

en: Body
ca: Cos

en: Status
ca: Estat

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Subscribers
ca: Subscriptors

en: Subject
ca: Assumpte

en: Subscribe
ca: Subscriure's

en: Unsubscribe
ca: Cancel·la la subscripció

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Email settings
ca: Configuració del correu electrònic

en: Priority
ca: Prioritat

en: Yes
ca: Sí

en: Edit
ca: Edita

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: Test
ca: Prova

en: Message
ca: Missatge

en: - None -
ca: - Cap -

en: Single
ca: Simple

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Export
ca: Exporta

en: Node ID
ca: ID del node

en: Changes
ca: Canvis

en: Save
ca: Desa

en: Default
ca: Per defecte

en: Update
ca: Actualitza

en: High
ca: Alta

en: Low
ca: Baixa

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Issue
ca: Edició

en: Subscription settings
ca: Paràmetres de subscripció

en: Subscriptions
ca: Subscripcions

en: Mail
ca: Correu

en: User
ca: Usuari

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Created
ca: Creat

en: Activated
ca: Activat

en: Active
ca: Actiu

en: Add content
ca: Afegeix contingut

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: 1 day | @count days
ca[0]: 1 dia
ca[1]: @count dies

en: Always
ca: Sempre

en: Never
ca: Mai

en: Recipients
ca: Destinataris

en: Published
ca: Publicat

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Email format
ca: Format del correu electrònic

en: Send
ca: Enviar

en: Configuration
ca: Configuració

en: Email subject
ca: Assumpte del correu electrònic

en: First name
ca: Nom

en: Last name
ca: Cognoms

en: Handler
ca: Controlador

en: Plain
ca: Pla

en: E-Mail
ca: Correu electrònic

en: City
ca: Ciutat

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Hidden
ca: Ocult

en: Are you sure you want to delete %name?
ca: Esteu segur de voler suprimir %name?

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Source
ca: Font

en: Replacement patterns
ca: Patrons de reemplaçament

en: Select list
ca: Llista de selecció

en: Configure permissions
ca: Configura permisos

en: From email address
ca: Adreça  de correu electrònic del remitent

en: Mail settings
ca: Configuració del correu

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Apply
ca: Aplica

en: Double
ca: Doble

en: Debug
ca: Depuració

en: Subscription
ca: Subscripció

en: Default newsletter
ca: Butlletí per defecte

en: From name
ca: Nom del remitent

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: Newsletter
ca: Butlletí

en: Newsletters
ca: Butlletins

en: Subscribed to
ca: Subscrit a

en: Add newsletter
ca: Afegeix un butlletí

en: Request receipt
ca: Sol·licitud de recepció

en: Send newsletter
ca: Envia el butlletí

en: Select the newsletter(s) to which you want to subscribe or unsubscribe.
ca: Sel·lecciona el butlletí o butlletins al(s) que vols subscriure't o cancel·lar-ne la subscripció.

en: Subscriptions for %mail
ca: Subscripcions de %mail

en: Manage your newsletter subscriptions
ca: Gestiona la teva subscripció als butlletins.

en: You must select at least one newsletter.
ca: Heu de seleccionar al menys un butlletí.

en: You will receive a confirmation e-mail shortly containing further instructions on how to complete your subscription.
ca: Rebreu un correu electrònic de confirmació en breu que conté les instruccions sobre com completar la vostra subscripció.

en: No addresses were added.
ca: No s'han afegit adreces.

en: The following addresses were invalid: %invalid.
ca: Les següents adreces no eren vàlides %invalid.

en: Active users
ca: Usuaris actius

en: Inactive users
ca: Usuaris inactius

en: No addresses were found.
ca: No s'han trobat adreces.

en: Sender information
ca: Dades del remitent

en: Hyperlink conversion
ca: Transformació d'enllaços

en: Default newsletter options
ca: Opcions predeterminades del butlletí

en: These options will be the defaults for new newsletters, but can be overridden in the newsletter editing form.
ca: Aquestes seran les opcions per defecte pels nous butlletins, però poden ser sobreescrites al formulari d'edició del butlletí.

en: Sets the numbers of newsletters sent per cron run. Failure to send will also be counted.
ca: Estableix el nombre de butlletins que s'envien a cada execució del cron. Els erros d'enviament també es comptaran.

en: Log emails
ca: Registra els correus electrònics

en: Newsletter name
ca: Nom del butlletí

en: Confirm subscription
ca: Confirmeu la subscripció

en: Email addresses
ca: Adreces de correu electrònic

en: 1 week | @count weeks
ca[0]: 1 setmana
ca[1]: @count setmanes

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Account
ca: Compte

en: Data
ca: Dades

en: Subscribed
ca: Subscrit

en: Text to display
ca: Text a mostrar

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: Immediate
ca: Immediat

en: Append hyperlinks as a numbered reference list
ca: Afegeix els enllaços com una llista numerada de referències

en: Display hyperlinks inline with the text
ca: Mostra els enllaços en línia amb el text

en: Email addresses must be separated by comma, space or newline.
ca: Les adreces de correu electrònic han d'estar separades per coma, espais o nova línia.

en: Subscribe to
ca: Subscriure a

en: Site default language
ca: Llengua predeterminada del lloc

en: Anonymous user preferred language
ca: L'idioma preferit de l'usuari anònim

en: Export results
ca: Exporta els resultats

en: Unsubscribe from
ca: Donar-se de baixa de

en: Note that email priority is ignored by a lot of email programs.
ca: Tingueu en compte que la prioritat de correu electrònic és ignorada per molts programes de correu electrònic.

en: Request a Read Receipt from your newsletters. A lot of email programs ignore these so it is not a definitive indication of how many people have read your newsletter.
ca: Sol·licita una confirmació de lectura dels vostres butlletins. Una gran quantitat de programes de correu electrònic fan cas omís d'aquests per la qual cosa no és una indicació definitiva de la quantitat de persones que han llegit el vostre butlletí.

en: Default sender address that will only be used for confirmation emails. You can specify sender information for each newsletter separately on the newsletter's settings page.
ca: Adreça remitent per defecte que s'utilitzarà només als correu de confirmació. Pots especificar el remitent a cada butlletí de manera independent, a la pàgina de paràmentres del butlletí.

en: Use cron to send newsletters
ca: Utilitza el cron per enviar els butlletins

en: Cron execution must not exceed the PHP maximum execution time of %max seconds. You find the time spend to send emails in the <a href="/admin/reports/dblog">Recent log entries</a>.
ca: El temps d'execución del cron no pot excedir el temps màxim d'execució del PHP de %max segons. Pots consultar el temps dedicat a l'enviament dels correus a <a href="/admin/reports/dblog">Missatges recents del registre</a>.

en: Confirmation emails
ca: Correus electrònics de confirmació

en: Body text of subscribe email
ca: Cos del text pels correus electrònics de subscripció

en: Body text for already subscribed visitor
ca: Cos del text per els visitants que ja estan subscrits

en: Body text of unsubscribe email
ca: Cos del text del correu electrònic per cancel·lar la subscripció

en: Body text for not yet subscribed visitor
ca: Cos de text per els visitants que encara no estan subscrits

en: Are you sure you want to add %user to the %newsletter mailing list?
ca: Esteu segurs de voler afegir l'usuari %user  a la llista de correu %newsletter?

en: %user was added to the %newsletter mailing list.
ca: S'ha afegit %user a la llista de correu %newletter.

en: Are you sure you want to remove %user from the %newsletter mailing list?
ca: Esteu segurs que voleu esborrar %user de la llista de correu %newsletter?

en: Sent status
ca: Estat de l'enviament

en: Missing test email address.
ca: Manca l'adreça de correu electrònic de prova.

en: Test email addresses
ca: Adreces de correu de la prova

en: Email priority
ca: Prioritat del correu electrònic

en: Unassigned newsletter
ca: Butlletí no assignat

en: Email: Plain
ca: Correu electrònic: Pla

en: Email: HTML
ca: Correu electrònic: HTML

en: Unsubscribe from this newsletter
ca: Dona't de baixa d'aquest butlletí

en: Mass subscribe
ca: Subscripció massiva

en: Mass unsubscribe
ca: Baixes massives

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Machine-readable name
ca: Nom llegible per la màquina

en: Preferred language
ca: Llengua preferida

en: Subscription URL
ca: URL de subscripció

en: User language
ca: Llengua de l'usuari

en: Operations links
ca: Enllaços d'operacions

en: When checked cron will be used to send newsletters (recommended). Test newsletters and confirmation emails will be sent immediately. Leave unchecked for testing purposes.
ca: Quan es marca, el cron envia els butlletins (recomanat). Els butlletins de prova i el correus de confirmació s'enviaran al moment. Deixeu sense marcar per a fer proves.

en: Unsubscribe URL
ca: URL per donar-vos de baixa

en: Select the newsletter(s) to which you wish to subscribe.
ca: Seleccioneu els butlletins als que us voleu subscriure.

en: Default on
ca: Activat per defecte

en: Default off
ca: Desactivat per defecte

en: Silent
ca: Silenciós

en: Subscribe new account
ca: Subscripció d'un nou compte

en: Opt-in/out method
ca: Mètode d'alta i baixa opcional

en: Newsletter subject
ca: Assumpte del butlletí

en: Confirmation pages
ca: Pàgines de confirmació

en: Subscribe confirmation
ca: Confirmació de la subscripció

en: Unsubscribe confirmation
ca: Confirmació de la baixa

en: Your newsletter subscriptions have been updated.
ca: S'han actualitzat les vostres subscripcions a butlletins

en: Simplenews subscriber
ca: Subscriptor de Simplenews

en: Lowest
ca: La més baixa

en: Highest
ca: La més alta

en: Master
ca: Mestre

en: Use as simplenews newsletter
ca: Fes servir com a butlletí de simplenews

en: Email: HTML text alternative
ca: Correu electrònic: text alternatiu HTML

en: Simplenews newsletter
ca: Butlletí de Simplenews

en: The URL of the page where the subscription is confirmed.
ca: La URL de la pàgina on es confirma la subscripció.

en: The URL of the page where the cancellation of the subscription is confirmed.
ca: La URL de la pàgina on es confirma la cancel·lació de la subscripció.

en: Subscriber email
ca: Adreça de correu electrònic del subscriptor

en: Newsletter URL
ca: La URL del butlletí

en: A comma-separated list of email addresses to be used as test addresses.
ca: Una llista d'adreces de correu separades per comes per a usar com a adreces de prova.

en: Newsletter subscriptions of the user
ca: Subscripcions a butlletins de l'usuari

en: Hidden: This newsletter does not appear on subscription forms. No unsubscription footer in newsletter.<br /> Single: Users are (un)subscribed immediately, no confirmation email is sent.<br />Double: When (un)subscribing at a subscription form, anonymous users receive an (un)subscription confirmation email. Authenticated users are (un)subscribed immediately.
ca: Ocult: Aquest butlletí no apareix als formularis de subscripció. No apareixerà l'enllaç de donar-se de baixa als butlletins enviats.<br /> Simple: Els usuaris son donats d'alta o baixa de manera inmediata, no s'enviarà cap correu de confirmació.<br />Doble: Quan es dona d'alta o de baixa a un formulari de subscripció, els usuaris anònims rebran un correu de confirmació. Els usuaris autenticats seran donats d'alta o baixa de manera immediata.

en: Newsletter emails will be sent in %format format.
ca: Els correus del butlletí s'enviaran en format %format.

en: Subscribed to the newsletter
ca: Subscrit al butlletí

en: Administer newsletters
ca: Administreu els butlletins

en: Administer simplenews settings
ca: Administreu  els paràmetres de simplenews

en: Subscribe to newsletters
ca: Subscriu-te als butlletins

en: Configure your sites newsletters.
ca: Configura els butlletins del lloc web.

en: Your newsletter subscriptions
ca: Les teves subscripcions als butlletins

en: Check the newsletters you want to subscribe to. Uncheck the ones you want to unsubscribe from.
ca: Marqueu els butlletins als que us voleu subscriure. Desmarqueu els que vulgueu cancel·lar la subscripció.

en: The e-mails will be localized in language chosen. Real users have their preference in account settings.
ca: Els correus es traduiran a la llengua escollida. Els usuaris autentificats ho poden escollir a les opcions del seu compte.

en: Confirmation for [site:name]
ca: Confirmació per a [site:name]

en: Type of item to reference
ca: Tipus d'element a referenciar

en: Reference method
ca: Mètode de referenciar

en: Node operations bulk form
ca: Formulari d'operacions massives de node

en: With selection
ca: Amb la selecció

en: The name of the newsletter.
ca: El nom del butlletí.

en: Send status of the newsletter.
ca: Estat d'enviament del butlletí.

en: Newsletter allow you to send periodic e-mails to subscribers. See <a href=":manage_subscribers">Newsletter subscriptions</a> for a listing of the subscribers
ca: El butlletí permet enviar correus periòdics als subscriptors. Vegeu la llista de subscriptors a <a href=":manage_subscribers">Subscripcions als butlletins</a>

en: Indicates if hyperlinks should be kept inline or extracted.
ca: Indica si els enllaços s'han de mantenir en línia o extrets.

en: Determine how the conversion to text is performed.
ca: Determina com es realitza la conversió a text.

en: Default newsletter format. Install <a href=":mime_mail_url">Mime Mail</a> module or <a href=":html_url">HTML Mail</a> module to send newsletters in HTML format.
ca: Format del butlletí per defecte. Instal·leu el mòdul <a href=":mime_mail_url">Mime Mail</a> o el mòdul <a href=":html_url">HTML Mail</a> per a enviar butlletins en format HTML.

en: Send test newsletter issue
ca: Envia un butlletí de prova

en: Send newsletter issue to @count subscribers.
ca: Envia el butlletí a @count subscriptors.

en: Mails will be sent immediately.
ca: Els correus s'enviaran immediatament.

en: Mails will be sent when cron runs.
ca: Els correus s'enviaran a l'execució del cron.

en: Send newsletter issue
ca: Envia el butlletí

en: Confirmation for [simplenews-newsletter:name] from [site:name]
ca: Confirmació per a [simplenews-newsletter:name] de [site:name]

en: Unsubscribe from [simplenews-newsletter:name]
ca: Donar-se de baixa de [simplenews-category:name]

en: Already unsubscribed from [simplenews-newsletter:name]
ca: Ja estàveu donat de baixa de [simplenews-category:name]

en: Prepare uninstall
ca: Prepara la desinstal·lació

en: When clicked all Simplenews data (content, fields) will be removed.
ca: Quan el premeu, totes les dades de Simplenews (continguts, camps, etc.) s'eliminaran.

en: Delete Simplenews data
ca: Suprimeix les dades de Simplenews

en: Deleting Simplenews data... Completed @percentage% (@current of @total).
ca: Suprimint les dades de Simplenews... Completat @percentage% (@current de @total).

en: Simplenews data has been deleted.
ca: Les dades de Simplenews han estat suprimides.

en: These settings are default to all newsletters. Newsletter specific settings can be found at the <a href=":page">newsletter's settings page</a>.
ca: Aquestes opcions són les que s'usen per defecte en tots els butlletins. Les opcions específiques les trobareu a la <a href=":page">pàgina d'opcions del butlletí</a>.

en: Install <a href=":swift_mail_url">Swift Mailer</a> to send HTML emails or emails with attachments (both plain text and HTML).
ca: Instal·leu <a href=":swift_mail_url">Swift Mailer</a> per a enviar correus en HTML o amb adjunts (tant en text pla com en HTML).

en: Indicates if hyperlinks should be kept inline or extracted
ca: Indica si els enllaços s'han de mantenir en línia o extrets
