Simplenews (8.x-1.0-beta2) - en to mr translation catalogue (61 entries)

en: Body
mr: मुख्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: E-mail
mr: विरोप (E-mail)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Email settings
mr: ई-मेल सेटिंग्ज

en: Priority
mr: अग्रक्रम

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Test
mr: चाचणी

en: Message
mr: संदेश

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Single
mr: एक

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Export
mr: निर्यात

en: Node ID
mr: धागा क्रमांक

en: Changes
mr: बदल

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: High
mr: उच्च

en: Low
mr: कमी

en: Format
mr: रचना

en: Updated
mr: सुधारित

en: Issue
mr: मुद्दा

en: Mail
mr: ईमेल

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Error
mr: तृटी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: Active
mr: सक्रिय

en: Add content
mr: लिखाण समाविष्ट करा

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: 1 day | @count days
mr[0]: १ दिवस
mr[1]: @count दिवस

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Normal
mr: साधारण

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Send
mr: पाठवा

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Email subject
mr: ईमेलचा विषय(Subject)

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: 1 week | @count weeks
mr[0]: १ आठवडा१ दिवस
mr[1]: @count आठवडे

en: Account
mr: खाते

en: Type of item to reference
mr: संदर्भास द्यावयाच्या आयटमचा प्रकार

en: Reference method
mr: संदर्भाची पद्धत
