Simplenews (8.x-2.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (66 entries)

en: Body
eo: Korpo

en: Status
eo: Stato

en: E-mail
eo: Retpoŝto

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Username
eo: Uzantnomo

en: List
eo: Listo

en: Subject
eo: Temo

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Email settings
eo: Retpoŝtaj agordoj

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Edit
eo: Redaktu

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: Message
eo: Mesaĝo

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Single
eo: Unuopa

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Export
eo: Eksportu

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: High
eo: Alta

en: Low
eo: Malalta

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: Mail
eo: Retpoŝto

en: User
eo: Uzanto

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Error
eo: Eraro

en: Created
eo: Kreita

en: Node
eo: Nodo

en: Active
eo: Aktiva

en: Add content
eo: Aldonu enhavon

en: Block
eo: Bloko

en: Page
eo: Paĝo

en: 1 day | @count days
eo[0]: 1 tago
eo[1]: @count tagoj

en: Never
eo: Neniam

en: Recipients
eo: Ricevontoj

en: Published
eo: Publikigita

en: Unlimited
eo: Senlima

en: Send
eo: Sendu

en: Desc
eo: malkreske

en: Configuration
eo: Agordoj

en: City
eo: Urbo

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: ‹ previous
eo: ‹ antaŭa

en: next ›
eo: sekva ›

en: Select list
eo: Selekta listo

en: Configure permissions
eo: Agordu permesojn

en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

en: Apply
eo: Apliku

en: « first
eo: « unua

en: last »
eo: fina »

en: 1 week | @count weeks
eo[0]: 1 semajno
eo[1]: @count semajnoj

en: Account
eo: Konto

en: User account
eo: Uzanta konto

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: UUID
eo: Unika uzantonomero

en: Asc
eo: kreske

en: Type of item to reference
eo: Speco de referencata elemento

en: Reference method
eo: Metodo de referencado
