Simplenews (8.x-2.0-alpha2) - en to nn translation catalogue (55 entries)

en: Body
nn: Brødtekst

en: E-mail
nn: E-post

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Edit
nn: Rediger

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: Message
nn: Melding

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Export
nn: Eksporter

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Update
nn: Oppdater

en: High
nn: Høg

en: Low
nn: Låg

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Timestamp
nn: Tidspunkt

en: User
nn: Brukar

en: Error
nn: Feil

en: Created
nn: Laga

en: Active
nn: Aktiv

en: Add content
nn: Legg til innhald

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: 1 day | @count days
nn[0]: 1 dag
nn[1]: @count dagar

en: Never
nn: Aldri

en: Recipients
nn: Mottakarar

en: Published
nn: Publisert

en: Unlimited
nn: Uavgrensa

en: Configuration
nn: Oppsett

en: Role
nn: Rolle

en: City
nn: By

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Hidden
nn: Skjult

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: Select list
nn: Listevalg

en: Apply
nn: Bruk

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: 1 week | @count weeks
nn[0]: 1 veke
nn[1]: @count veker

en: Account
nn: Konto

en: User account
nn: Brukarkonto

en: - All -
nn: - Alle -

en: Machine-readable name
nn: Datamaskinlesbart namn
