Simplenews Stats (3.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Author
id: Penulis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Action
id: Tindakan

en: Date
id: Tanggal

en: Views
id: View

en: View
id: Lihat

en: Path
id: Jalur

en: Mail
id: Email

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Count
id: Jumlah

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Deleted
id: Terhapus

en: Apply
id: Terapkan

en: Newsletter
id: Kabar berlangganan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Asc
id: Urutan turun

en: Displaying @start - @end of @total
id: Menampilkan @start - @end dari @total

en: - Restricted access -
id: - Akses terbatas -
