Simplify (8.x-1.2) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Comments
ja: コメント

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: URL alias
ja: URLエイリアス

en: Nodes
ja: ノード

en: Users
ja: ユーザー

en: Authoring information
ja: 投稿の情報

en: Locale settings
ja: ロケールの設定

en: Menu settings
ja: メニューの設定

en: Comment settings
ja: コメントの設定

en: Contact settings
ja: コンタクトの設定

en: Blocks
ja: ブロック

en: URL redirects
ja: URL リダイレクト

en: Profiles
ja: プロフィール

en: URL path settings
ja: URLエイリアスの設定

en: Relations
ja: 関連

en: Meta tags
ja: メタタグ

en: Book outline
ja: ブックアウトライン

en: Revision information
ja: リビジョン情報

en: XML sitemap
ja: XML サイトマップ

en: Administrative overlay
ja: 管理用のオーバーレイ

en: Promotion options
ja: プロモーションオプション
