Simplifying (2.0.11) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Author
hi: लेखक

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Parents
hi: जनक

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Format
hi: प्रारूप

en: Path
hi: मार्ग

en: Manage
hi: प्रबंधित

en: Menu
hi: सूची

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Options
hi: विकल्प

en: Roles
hi: भूमिका

en: Authoring information
hi: संलेखन जानकारी

en: Menu settings
hi: मेनू सेटिंग

en: Shortcuts
hi: अल्प मार्ग

en: Revision information
hi: संशोधन जानकारी

en: Comment fields
hi: टिप्पणी फ़ील्ड

en: Route name
hi: रूट नाम
