Simplifying (2.0.12) - en to ast translation catalogue (14 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Author
ast: Autor

en: Comments
ast: Comentarios

en: Edit
ast: Editar

en: Parents
ast: pás

en: Save
ast: Guardar

en: Format
ast: Formatu

en: Path
ast: Camín

en: Menu
ast: Menú

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: User
ast: Usuariu

en: Options
ast: Opciones

en: Authoring information
ast: Información d'autoría

en: Menu settings
ast: Preferenciés del menú
