Simplifying (2.0.12) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Author
fa: نویسنده

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Edit
fa: ویرایش

en: Parents
fa: والدها

en: Save
fa: ذخیره

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Path
fa: مسیر

en: Manage
fa: مدیریت

en: Menu
fa: منو

en: Unknown
fa: نامشخص

en: User
fa: کاربر

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: Menu settings
fa: تنظیمات منو

en: Shortcuts
fa: میان‌برها

en: URL path settings
fa: تنظیمات مسیر نشانی

en: User roles
fa: نقش‌های کاربری

en: Relations
fa: رابطه‌ها

en: Revision information
fa: اطلاعات نسخه

en: Menu links
fa: پیوندهای منو

en: Link title
fa: عنوان پیوند

en: XML sitemap
fa: نقشه سایت XML

en: Contextual links
fa: پیوند‌های زمینه‌ای

en: Back to site
fa: بازگشت به سایت

en: Comment fields
fa: فیلدهای دیدگاه

en: Promotion options
fa: گزینه های ارتقا

en: Route name
fa: نام مسیر
