Simplifying (2.0.12) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Author
pt: Autor

en: Comments
pt: Comentários

en: Edit
pt: Editar

en: Parents
pt: Superiores

en: Save
pt: Salvar

en: Format
pt: Formato

en: Path
pt: Caminho

en: Manage
pt: Gerenciar

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: User
pt: Usuário

en: Options
pt: Opções

en: Roles
pt: Papéis

en: Authoring information
pt: Informações de autoria

en: Menu settings
pt: Configurações do menu

en: Shortcuts
pt: Atalhos

en: URL redirects
pt: Redirecionamento de URLs

en: URL path settings
pt: Configurações de caminho de URL

en: Notify
pt: Notificar

en: User roles
pt: Papéis de usuário

en: Relations
pt: Relações

en: Revision information
pt: Informações da revisão

en: Menu links
pt: Links de menu

en: Link title
pt: Título do link

en: Contextual links
pt: Links contextuais

en: Back to site
pt: Voltar ao site

en: Comment fields
pt: Campos de comentário

en: Training
pt: Treinamento

en: Promotion options
pt: Opções de promoção

en: Route name
pt: Nome da rota
