Simplifying (2.0.12) - en to ug translation catalogue (10 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Menu settings
ug: تىزىملىك تەڭشەش

en: Shortcuts
ug: قىسقا ئۇلىنىش

en: Menu links
ug: تىزىملىك ئۇلانمىسى

en: Link title
ug: ئۇلانما نامى

en: Training
ug: ئوقۇتۇش مەزمۇنى
