Simplifying (2.0.15) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Author
ja: 投稿者

en: Comments
ja: コメント

en: Edit
ja: 編集

en: Parents
ja: 上位

en: Save
ja: 保存

en: Format
ja: フォーマット

en: Path
ja: パス

en: Manage
ja: 管理

en: Menu
ja: メニュー

en: Unknown
ja: 不明

en: User
ja: ユーザー

en: Options
ja: オプション

en: Roles
ja: 役割

en: Authoring information
ja: 投稿の情報

en: Menu settings
ja: メニューの設定

en: Shortcuts
ja: ショートカット

en: URL redirects
ja: URL リダイレクト

en: URL path settings
ja: URLエイリアスの設定

en: User roles
ja: ユーザーの役割

en: Relations
ja: 関連

en: Revision information
ja: リビジョン情報

en: Menu links
ja: メニューリンク

en: Link title
ja: リンクタイトル

en: XML sitemap
ja: XML サイトマップ

en: Contextual links
ja: コンテンツ上のリンク

en: Back to site
ja: サイトへ戻る

en: Comment fields
ja: コメントフィールド

en: Promotion options
ja: プロモーションオプション

en: Route name
ja: ルート名

en: Url redirects
ja: Urlリダイレクト
