Simplifying (2.0.4) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Status
fr: État

en: Author
fr: Auteur

en: Comments
fr: Commentaires

en: Edit
fr: Modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: Path
fr: Chemin

en: Manage
fr: Gérer

en: User
fr: Utilisateur

en: Roles
fr: Rôles

en: Authoring information
fr: Informations de publication

en: Menu settings
fr: Paramètres du menu

en: Shortcuts
fr: Raccourcis

en: URL redirects
fr: URL redirigées

en: URL path settings
fr: Paramètres des chemins d'URL

en: Notify
fr: Notifier

en: User roles
fr: Rôles de l'utilisateur

en: Revision information
fr: Informations sur les versions

en: Menu links
fr: Liens de menu

en: Back to site
fr: Retour au site

en: Comment fields
fr: Champs de commentaires

en: Training
fr: Formation

en: Promotion options
fr: Options de publication
